IUNO Cosmetics to marka rodzinna, założona i prowadzona przez mamę i córkę. Twórczynie swoje doświadczenie w świecie makijażu zdobyły prowadząc (od prawie 30 lat) szkołę makijażu „Beauty-Art”. Będąc tak mocno zaangażowanymi w środowisku wizażystów stwierdziły, że to, co aktualnie oferuje rynek, nie w pełni spełnia ich oczekiwania. Poszukiwały połączenia naturalnych składników w produktach do makijażu, ale jednocześnie kosmetyki te miały cechować się dużą trwałością, mocną pigmentacją i wydajnością. Tak też powstały produkty IUNO Cosmetics, które oferują makijaż wegański, przyjazny dla środowiska, przystępny cenowo i produkowany w 100% w Polsce.

Kosmetyki IUNO nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, nie zawierają silikonów i nie są testowane na zwierzętach. Produkty te skierowane są do świadomych kobiet, które swoimi wyborami prezentują przyjazny dla środowiska styl życia
Marka IUNO Cosmetics to wyjątkowa oferta produktów, która tworzona jest przez kobiety i dla kobiet. Są to idealne kosmetyki dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Obecna oferta IUNO to wegańskie produkty do makijażu codziennego, zawierające składniki o właściwościach pielęgnacyjnych i odżywczych. Makijażem IUNO można podkreślić urodę, zamaskować niedoskonałości urody a jednocześnie odżywić skórę i pomóc w jej odbudowie.


Kosmetyki IUNO tuż po debiucie otrzymały tytuł Kobiecej Marki Roku 2018.

Pochodzenie nazwy IUNO

(łac. Junona / iuno)

Junona (Iuno), królowa niebios i małżonka Jowisza. Była opiekunką życia kobiet, w tym także życia seksualnego i macierzyństwa.

W Rzymie oddawano jej cześć na Kapitolu wraz z Jowiszem i Minerwą. Należała do trójcy kapitolińskiej. Junonie poświęcone było święto Matronalia, obchodzone 1 marca.

Mianem IUNO określano też półboską, śmiertelną istotę opiekującą się kobietą i towarzyszącą jej od urodzin aż do śmierci. Uważano, że każda kobieta miała swoją własną, indywidualną IUNO. Było to coś w rodzaju anioła stróża.